Kolonoskopia jest badaniem, które wykonane przez naszych najlepszych lekarzy umożliwia ogląd jelita grubego od środka, a następnie bezpośrednią ocenę błony śluzowej danego odcinka przy jednoczesnym pobraniu wycinków z miejsc dotkniętych chorobą lub bezpośrednio na nie narażonych i ich usunięcie.

Kolonoskopię wykonujemy za pomocą miękkiego, giętkiego wziernika o małych rozmiarach, zakończonego małą kamerką. To urządzenie, wprowadzone przez lekarza drogą odbytową do oczyszczonego, przygotowanego wcześniej jelita grubego pozwala na dokładne obejrzenie jego wnętrza.

Zabieg ten, wbrew powszechnie panującym opiniom, jest bezbolesny i tylko w pojedynczych przypadkach skutkuje co najwyżej uczuciem parcia, ucisku w brzuchu lub wzdęciami. Dużo jednak zależy od profesjonalizmu lekarza. Pracujący w naszym centrum chirurgicznym specjaliści słyną z badań przeprowadzanych delikatnie i wręcz nieodczuwalnie.

Gabinet Kolonoskopii

Vulmed to szczecińska klinika specjalizująca się w zabiegach z zakresu kolonoskopii. Przeprowadzamy badania takie jak:

Kolonoskopia profilaktyczna

Wiesz, że rak jelita jest jednym z najczęściej występujących nowotworów w Polsce? Każdego roku wykrywa się go u blisko 14 000 pacjentów, a rozwija się głównie z niewielkich zmian nazywanych polipami. To proces trwający czasami więcej niż 10 lat, ale jeśli w jego czasie dokona się wykrycia polipów i ich natychmiastowego usunięcia, można skutecznie zapobiec rozwojowi nowotworu.

Samo działanie profilaktyczne, czyli badania i wykrywanie zmian zmniejsza ryzyko zachorowania nawet o 90%. Najlepszym przeciwdziałaniem okazuje się kolonoskopia profilaktyczna, podczas której nasi lekarze przyglądają się jelicie grubemu pacjenta pod kątem zmian chorobowych lub nowotworowych, a następie proponują odpowiednie działanie mające na celu ich zlikwidowanie.

Kolonoskopia diagnostyczna

Zauważyłeś w ostatnich dniach niewyjaśnione bóle brzucha, znaczący spadek masy ciała, zmianę rytmu wypróżniania, zaburzenia przy oddawaniu stolca, przewlekłą biegunkę lub stolec naznaczony sporą ilością krwi? Kolonoskopia diagnostyczna poza możliwością wykrycia ewentualnych zmian nowotworowych jest także podstawowym badaniem diagnostycznym w przypadku niedokrwistości lub chorób zapalnych jelita grubego.

Oczekujesz opieki onkologicznej pod okiem specjalisty? Kolonoskopia diagnostyczna to jeden z jej elementów tuż po usunięciu z jelita pacjenta polipów i innych punktów zapalnych.

Przed badaniem porozmawiaj z lekarzem rodzinnym lub gastroenterologiem

Kolonoskopia jest badaniem bezpiecznym, ale tak, jak każde specjalistyczne działanie wymaga odpowiedniego przygotowania, ponieważ na jego przebieg mają wpływ również równolegle występujące choroby i przyjmowane z tego powodu leki.

Zanim zdecydujesz się na badania jelita w naszym centrum chirurgicznym w Szczecinie, porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym lub gastroenterologiem.